Tradycyjna telewizja, czy telewizja internetowa – co wybrać?

telewizjaJeśli zastanawiasz się nad całkowitą rezygnacją z telewizora na rzecz telewizji internetowej, na pewno rozważasz wady i zalety takiego rozwiązania. Tradycyjna telewizja przede wszystkim marnuje Twój czas. Seans ulubionego filmu, przerywany blokami reklamowymi znacznie wydłuża czas, który musimy poświęcić na obejrzenie całego filmu. Ponadto jeśli umknie Ci jakaś kluczowa scena, nie możesz cofnąć, by zobaczyć ją ponownie. Decydując się na obejrzenie filmu w Internecie nie ogranicza Cię godzina jego emisji, czasu trwania filmu nie wydłużą reklamy, możesz go zatrzymać w każdym momencie i cofnąć do wybranej sceny.

Ponadto, by móc oglądać tradycyjną telewizję, co miesiąc musisz opłacać abonament. Coraz więcej stacji telewizyjnych udostępnia nieodpłatnie swoje programy w Internecie. Na pewno zdarzyło Ci się oglądać odcinek ulubionego serialu czy programu w Internecie, który przegapiłeś w telewizji. Zdarza się również, że stacje ograniczają dostęp online do niektórych treści i są one płatne.
Zobacz również: TV online – czy rzeczywiście jest darmowa?
Decydując się jednak na ich zakup, zyskujemy dostęp do wybranych przez nas materiałów, a nie musimy opłacać całego pakietu programów jak w przypadku tradycyjnej telewizji. Przed całkowitą rezygnacją z telewizora, zrób sobie tygodniową przerwę od oglądania telewizji. Jeśli przez ten czas nie włączysz telewizora, zastanów się czy warto mieć w domu zbędny sprzęt generujący niepotrzebne koszty.