Samochód po firmie

samochody poleasingoweOglądając ogłoszenia sprzedaży aut na różnych serwisach internetowych, przeważnie można natrafić na sformułowanie ?samochód poleasingowy?, ale nie wszyscy wiedzą co ono oznacza. Samochody poleasingowe zazwyczaj są też tytułowane samochodami po firmie i ta właśnie nazwa najlepiej tłumaczy do jakich celów były one wcześniej używane. Są to auta, które usługiwały jakiemuś przedsiębiorstwu. Prawdopodobnie były auta dla akwizytorów, do przewozu pracowników, pojazdy działające jako auta do przewozu paczek kurierskich, taksówki albo auta do wynajmu. Ich przeznaczenie mogło być więc bardzo różnorakie.

Jako, że pojazdy nie są tanie, to były one kupowane w leasingu, zatem na specjalnych warunkach świadczonych poprzez instytucję bankową, która  pozostaje ich współwłaścicielem. W znacznej większości przypadków, samochody poleasingowe nie są starsze niż 5 lat, przeważnie mają trzy lub cztery lata. Są to samochody jeszcze całkiem nowe, lecz ze względu na ich przeznaczenie w przedsiębiorstwie, czasami mają wiele kilometrów nabitych na licznik. Zaletą tych samochodów jest przede wszystkich ich cena. Są one wycenione na mniej niż samochód zakupywany w komisie albo osobiście od poprzedniego właściciela.

Samochody poleasingowe

Czasami bywa to nawet kilkanaście tysięcy złotych, co w sumie jest gigantyczną gospodarnością! Kolejnym atutem jest fakt, że ich historia jest dosyć jasna. Auta są regularnie sprawdzane w okresie kredytowania i nie ma mowy o przekręconym liczniku czy jakiś niewiadomych usterkach. Wszystko jest udokumentowane i można to bez żadnych problemów sprawdzić. Samochody poleasingowe jednakże przeważnie nie wyglądają dobrze wizualnie. Czasem zdarzają się plamy po kawie, ubrudzona tapicerka, jakieś nienaprawione drobne ryski na lakierze. Chcąc zakupić taki pojazd trzeba mieć taką świadomość.